AmerikaSuriye

Büyük Şeytan ABD, Suriye’ye karşı olağanüstü hal uzattı

ABD Başkanı Joe Biden, Suriye’ye karşı ulusal güvenlik acil durumunu uzattı.

Kararname, “Suriye hükümetinin eylemleriyle bağlantılı olarak ilan edilen ulusal olağanüstü hal rejimini bir yıllığına uzatıyorum” diyor.

Olağanüstü hal rejiminin genişletilmesi, ABD’nin Suriye hükümeti ile bağlantılı bazı kişilerin mal ve varlıklarını bloke etmeye devam etmesine ve bazı malların bu ülkeye ihracatını yasaklamasına izin veriyor.

Ayrıca Biden, Orta Afrika Cumhuriyeti ve Irak’taki durumlara ilişkin olağanüstü hal rejiminin uzatılmasına ilişkin benzer kararnameleri imzaladı. Kararnamenin metninden de anlaşılacağı üzere, Suriye ile bağlantılı olağanüstü hal rejimi 11 Mayıs 2004’te Başkan George W. Bush’un yönetimi sırasında ilan edildi.

Amerika Birleşik Devletleri şimdiye kadar yasadışı olarak Suriye varlıklarına el koydu ve teröristleri desteklemek için defalarca yaptırımlar uyguladı. Suriye’deki kriz, 2011 yılında Suudi Arabistan, ABD ve müttefiklerinin desteklediği terörist grupların bölgesel denklemi Siyonist rejim lehine kaydırmaya yönelik yaygın bir saldırısıyla başladı.

Suriye, bölgedeki ABD-Siyonist-Suudi komplolarına ve eylemlerine karşı koymada kilit rol oynuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.