İşgalci İsrail RejimiFilistin

Cebbarin: İşgalci İsrail ancak direniş dilinden anlar

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi ve Esirler, Gaziler ve Şehitler Ofisi sorumlusu Zahir Cebbarin, işgalci İsrail’in ancak tek bir dilden anladığını ve o dilin de direniş, meydan okuma ve zafer dili olduğunu söyledi.

Cebbarin, El-Aksa televizyonunda yaptığı konuşmada, Filistin halkının kaderinin esirlere baskı uygulayan zalim işgalciyle mücadele etmek olduğunu belirterek, esirlerin haklarının uluslararası hukuk ve anlaşmalarla garanti altına alındığını fakat işgal rejiminin söz konusu hakları görmezden geldiğini ifade etti.

Esirlerin elleri ve ayakları bağlı olarak bir cezaevinden diğerine nakledilirken çektikleri eziyete değinen Cebbarin, Filistinli esirlerin mezarlıklara benzeyen cezaevlerinde alıkonulduklarına dikkat çekti.

Cebbarin, işgal rejimi zindanlarında Filistinli esirlere kasıtlı tıbbi ihmal politikası uygulandığını belirterek, söz konusu politikanın son kurbanının şehit esir Sami El-Amur olduğunu bildirdi.

Esirlerin işgal rejimi zindanlarında maruz kaldıkları baskılara ve zulme rağmen Esir Hareketi’nin ve Filistin halkının esirlerin etrafında kenetlendiğini söyleyen Cebbarin, “Bu işgalciye karşı zafer kazanacağız” dedi.

Cebbarin, Filistin halkının her alanda verdiği mücadelede zafere doğru ilerlediğini, yetmiş yıldır süren zulmü ve işgali sona erdirmeye doğru gittiğini dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (24) içerik yüklenmiştir.