Asya

Çeçenistan Müftüsü’nden Macronun İslam Dini Ve Hz. Muhammed (S.A.V) İlgili Ahlaksız Açıklamalarına Sert Tepki!

Çeçenistan Müftüsü Salah Hacı Mejiyev, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Hz. Muhammed karikatürleri ile ilgili tutumuyla yeni insan kayıplarına yol açma riski barındıran, ‘İslam’a karşı kaybetmeye mahkum bir yürüyüş’ başlattığını belirtti.

Mejiyev’in Çeçenistan Müslümanları Ruhani Liderliği Instagram hesabında yayınlanan açıklamasında, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Hz. Muhammed karikatürleri ile ilgili tutumuyla yeni insan kayıplarına yol açma riski barındıran, ‘İslam’a karşı kaybetmeye mahkum bir yürüyüş’ başlattığı ifade edildi.

MÜSLÜMANLARA SALDIRI

Açıklamada, “Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, insanların en büyüğü olan Hz. Muhammed’in karikatürlerini devlet binalarına yansıtma talimatını verdi. Bu sadece tüm ahlaki ve etik sınırların ötesine geçen sorumsuz bir eylem değil, aynı zamanda yeni insan kayıplarına yol açabilecek İslam’a ve tüm Müslüman topluluğuna iyi planlanmış bir saldırıdır” ifadelerine yer verildi.

Macron’un Hz. Muhammed’e ve ‘tüm dinlere’ hakaret ederek ‘dünyanın bir numaralı teröristi’ olduğunu belirten Mejiyev, “(Emmanuel Macron) siz hiçbir ahlaki ilkeleri ve değerleri olmayan insanlığın ve tüm Müslümanların düşmanısınız. etnik gruplar ve dinler arasındaki çekişmeyi kendi ellerinizle kışkırtıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Mejiyev, Fransız liderin ‘ne yaptığını çok iyi anlayan merhum profesörün kışkırtıcı eylemlerini’ kınamadığını, fakat ‘aklını kaçırmış olan bu kişiyi’ ulusal kahraman yaptığını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2020 (25) içerik yüklenmiştir.