Filistinİranİşgalci İsrail Rejimi

Celali: Siyonist rejimin Gazze’deki eylemleri insanlığa karşı suçtur

İran’ın Rusya Büyükelçisi Kazım Celali, Siyonist rejim İsrail’in Gazze’deki eylemlerinin insan haklarına karşı suç olduğunu söyledi.

İran’ın Rusya Büyükelçisi Kazım Celali, devlet haber ajansı Novosti’de işgal altındaki Filistin topraklarındaki son gelişmeler ve çatışmalarla ilgili düzenlenen yuvarlak masa oturumunda siyonist rejimin Gazze’de hayati, ekonomik ve idari alanları bombalaması ve cinayetlerini kınarken, “Gazze’deki medya bürolarının olduğu El’Cela binasının bombalanması, Siyonistlerin işledikleri suçlar ve saldırılarından dolayı dünyadaki kamuoyunun tepkisinden korktuğunu gösteriyor.” dedi.

İran’ın Rusya Büyükelçisi, bazı ülkeler ile Siyonist rejim arasındaki ilişkilerin normalleşmesini Filistin davasına ihanet olarak nitelendirerek, “Filistin’deki mevcut durum, bazı Arap devletlerinin Siyonist düşmanla ilişkilerini normalleştirmenin bedelidir.” dedi.

Celali, Filistin’i İslam Ümmetinin en önemli ortak sorunu ve terörizme karşı mücadele olarak nitelendirerek, “Bu rejim, çağdaş dünyada örgütlü ve apartheid terörizminin açık bir örneğidir” dedi./

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ağustos 2021 (26) içerik yüklenmiştir.