Haberlerİran

Cihangiri: 11 Şubat İran milletinin düşmanlara karşı çok güçlü cevabıdır

İran cumhurbaşkanı birinci yardımcısı İshak Cihangiri, İran İslam inkılabı zaferinin yıldönümü 11 Şubatın eşiğinde, İlam kentinde yaptığı açıklamada, İran milletinin 11 Şubat tarihinde düşmana çok güçlü bir şekilde cevap vereceğini söyledi.

İslam inkılabı 11 Şubat 1979’da rahmetli İmam Humeyni’nin liderliğinde zafere ulaşırken, İran cumhurbaşkanı yardımcısı, İmam Humeyni’nin asrımızda dine dayalı bir İslam inkılabını zafere kavuşturmayı başardığını söyledi.

Cihangiri, İran milletinin rahmetli İmam Humeyni’nin mücadelesine çok güçlü bir şekilde destek verdiğini hatırlatarak, bugün de İran halkının aynı inanç ve iradeyle İslam inkılabının şimdiki rehberi Ayetullah Hamenei’ye bağlı olduğunu ve onunla biat ettiklerini söyledi.

İran cumhurbaşkanı yardımcısı, başta Amerika olmak üzere düşmanların İran’ın ilerlemesini önleme ve güvensizlik çıkarmaya dayalı planlarına işaretle, ”düşmanlar kesinlikle İran’a darbe indirmeye dayalı senaryolarında başarılı olamadılar zira İran halkı çok güçlü bir şekilde İslam inkılabı rehberine bağlı olduğu gibi İran halkı ve hükümeti arasında da çok güçlü dayanışma vardır’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.