Amerika

Corona virüs Washington’da acil durum ilan ettirdi

ABD’nin başkenti Washington’un belediye başkanı, korona virüsüne yakalananların sayısında eşi benzeri görülmemiş bir artış olduğunu belirterek olağanüstü hal ilan etti.

IRNA’ya göre; Virüsün yayılmasını engellemek için altı bölümden oluşan bir eylem planı açıklamayı planlayan Washington DC Belediye Başkanı Muriel Boozer, maske kullanımının Salı ile 31 Ocak arasında halka açık yerlerde zorunlu olacağını söyledi.

ABD başkenti, salgının başlamasından bu yana günde en fazla sayıda koronavirüs vakasına sahip olduğu için Pazartesi günü olağanüstü hal ilan edildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında en çok vaka ve ölümün görüldüğü ABD’de, hızla yayılarak birçok eyalette vaka sayılarını rekor seviyelere çıkaran Omicron varyantı, “kara kışın habercisi” olarak nitelendiriliyor.

ABD’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 135 artışla 806 bin 437’ye yükseldi.

Johns Hopkins Üniversitesinin derlediği verilere göre, ABD’de virüs tespit edilenlerin sayısı 69 bin 754 artışla 50 milyon 846 bin 841’e çıktı.

Son 24 saatte 135 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle ülke genelinde Kovid-19 kaynaklı can kaybı sayısı 806 bin 437’ye ulaştı.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2022 (10) içerik yüklenmiştir.