Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Cuma gününün esirlere destek için öfke günü yapılması çağrısı

Siyonist işgal rejiminin, Filistinli esirlere yönelik insanlık dışı muamelelerini protesto ve esirlerin direnişine destek amacıyla Cuma günü düzenlenecek gösterilere büyük bir katılım sağlanması ve bu günün bir öfke günü haline getirilmesi çağrıları yapıldı.

Bu konudaki etkinliklere öncülük edenler Filistin’in gerek Batı Şeria bölgesinde, gerek Gazze Şeridi’nde ve gerekse 1948’de işgal edilmiş bölgesinde işgal rejiminin çirkin muamelelerine maruz kalan esir kadınlara ve erkeklere destek ve onların yalnız olmadıklarını işgal güçlerine göstermek amacıyla geniş çaplı kitlesel eylemler düzenlenmesi ve bu eylemlere büyük kalabalıklarla iştirak edilmesi istendi.

Yapılan çağrılarda halen 5 binden fazla Filistinlinin bulunduğu işgal zindanlarındaki esirlerin sürekli baskı ve şiddet uygulamalarına maruz kaldıkları hatırlatıldı.

Açıklamalarda özellikle kadın esirlerin kırmızı çizgi olduğunun net bir şekilde gösterilmesinin ve işgalciye onların onurlarına dokunmaması için ültimatom verilmesinin büyük önem arz ettiğine dikkat çekildi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.