İran

Cumhurbaşkanı Reisi Hemedan’da Şehit Noje üssünü ziyaret etti

Ayetullah Seyid Ebrahim Raisi bu sabah vilayete yaptığı 30. ziyaretinde, Hamedan vilayetine geldikten sonra Hamedan’daki Shahid Nojeh hava üssünde hazır bulundu ve çeşitli bölgelerini ziyaret etti.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Hamedan şehrinde bulunan Hamedan Hava Üssü’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Hava Üssü’nde gerçekleştirdiği konuşmada ülkenin silahlı kuvvetlerinin üstün yetenek ve iradeye sahip olduğunu belirten Reisi, “Bu üssün kuşları her zaman uçmaya hazır olmalıdır. Bizi en küçük bir şekilde tehdit edenler bilmeliler ki hiçbir şey silahlı kuvvetlerimizin gözünden bu zaman kadar kaçmamıştır” ifadelerini kullandı.

Reisi, İran’a yönelik en küçük saldırı tehdidinin bile karşılık bulacağını söyleyerek, “İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik en küçük saldırı tehdidi pişman edecek şekilde karşılık bulacaktır” şeklinde konuştu.

Reisi “İslam İnkılabı Lideri ve aynı zamanda ben birçok defa ülkemize saldırmak isteyen herkesin derin bir pişmanlık duyacağını söyledik” dedi.

İran Silahlı kuvvetlerinin her zaman halkın yanında olduğunu vurgulayan Reisi, “Bugün ülkemizde savaş yok sel ve deprem gibi doğal afetler var. Her zaman olduğu gibi silahlı kuvvetlerimiz her koşulda halkının yanındadır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.