HaberlerDünyaOrtadoğuSuriye

Deraa’daki terör saldırılarında 4 Suriye askeri öldü

Deraa bölgelerinde Suriye ordusunun kontrol noktalarına yapılan terör saldırılarında 4 asker öldü, 15 asker de yaralandı.

Resmi Suriye haber ajansına (SANA) göre; Teröristler Pazartesi akşamı Deraa’nın güneyindeki Suriye ordusu kontrol noktalarına saldırdı.

Pazar günü teröristler, Suriye ordusunun Deraa al-Beled bölgesindeki yerleşim alanlarını ve kontrol noktalarını da havan toplarıyla hedef aldı.

Suriye ordusu güçleri ise dün sabah güneydoğudaki Dera vilayetinde silahlı unsurların mevzilerini hedef alan saldırılara karşılık  verdi.

Teröristler, kentin barışçıl bir şekilde çözüme kavuşturulmasını ve bunun sonucunda terörün ortadan kaldırılmasını önlemek için son günlerde sivillere ve Suriye ordusuna yönelik saldırılarını artırdı.

Teröristler Deraa’da sivilleri canlı kalkan olarak kullanmakta ve bu bağlamda Siyonist rejimin yönlendirmesi ve emri altındadır.

Son zamanlarda Suriye ordusu, Rusya’nın arabuluculuğunda, Dera’yı terk etmek isteyen unsurları Suriye’nin kuzeyine taşımak için teröristlerle ateşkes sağladı, ancak teröristler sürekli saldırılarıyla bu ateşkesi defalarca ihlal etti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.