HaberlerDünyaİranOrtadoğu

Devrim Muhafızları Komutanı’ndan düşmanın muhtemel saldırısına misilleme tepkisi

İran İslam Devrimi Muhafızlar Ordusu komutanı, ”Savunma politikalarımızda ve stratejilerimizde, hiçbir düşmandan, hiçbir noktada, herhangi bir ölçekte müsamaha edilebilecek ve bizi tepki vermeye zorlamayan hiçbir eylem yoktur.” dedi.

Muhabirimizin verdiği habere göre,  Tümgeneral Hüseyin Selami,  dün öğleden sonra Fars  Körfezi’nin kıyılarında ve stratejik Boğaz’da konuşlanmış Devrim Muhafızları Ordusu deniz güçlerinin savunma ve savaşa hazır olma sürecini ziyaret etmek için ülkenin güneyine gitti.  

Ziyaretin oturum kulisinde konuşan Selami,  siyonistlerin İslami İran’a karşı son zamanlardaki söylemlerine atıfta bulunarak, şunları söyledi: “Bugünlerde İslam Cumhuriyeti’nin kutsal sistemi hakkında tehditkar sözlerle konuşan düşmanlar; özellikle, gasıp Siyonist rejim İsrail, İran İslam Cumhuriyeti’nin ve Devrim Muhafızları’nın saldırı ve savunma gücünün gerçekliğini, savunma politikalarımızda ve stratejilerimizde herhangi bir ölçekte herhangi bir noktada herhangi bir eylem, hiçbir düşmanlık olmadığı gerçeğini anlamaya başlamalıdır. Zira her türlü düşman saldırısına anında ve kesin bir şekilde misliyle karşılık veririz.”  

Tümgeneral Selami, bugünlerde İran’ın askeri gücünün  doruğunda olduğunu belirterek, “Bugün füze, savunma, deniz ve drone sistemlerimiz ve kara kuvvetlerimiz her türlü tehdide her yerde karşı koyabilecek olağanüstü bir hazırlık seviyesindedir.” dedi. 

”Mesajımız  belki de diplomatik bir mesajın ötesinde, saha mesajı olduğunu” belirten Tümgeneral Selami, ”Siyonist rejimin Başbakanı ve bu rejimin diğer yetkilileri de dahil olmak üzere, bizim aleyhimize tehdit edici edebiyatla konuşanlar, tehlikeli sonuçların farkına varmalılar. Profesyonel olsunlar ve hesaplamalarında dikkatli olsunlar.’ dedi. 

Başa dön tuşu
Bugün 23 Temmuz 2024 (23) içerik yüklenmiştir.