Filistinİran

Dini liderlerin Filistin’de barış ve huzuru sağlama çabalarına vurgu

İran’ın dinler arası politika üretme ve koordinasyon konseyi Başkanı Ebuzer İbrahimi Türkmen, dini liderlerin Filistin’de barış ve huzuru sağlama çabalarına vurgu yaptı.

Pazartesi günü dünyanın dini liderlerine ve kültürel şahsiyetlerine gönderdiği mesajda siyonist rejim İsrail’in mazlum Filistin milletine yönelik son cinayetlerine işaret eden dinler arası politika üretme ve koordinasyon konseyi Başkanı Ebuzer İbrahimi Türkmen şöyle dedi:

Son günlerde işgalci siyonist rejimin kanlı eli bir kez daha masum kadınların ve çocukların kanına bulaştığına şahit olmakla beraber, demokrasi ve insan hakları iddiasında bulunanların bu barbarca saldırıları karşısında sessizliğini hayretle izliyoruz.

İbrahimi Türkmen şöyle ekledi:

Dünyanın önde gelen dini liderlerinden bu utanç verici cinayetlerin karşısında sessiz kalmamaları ve dini öğretilerin en temel ilkelerine uygun biçimde mazlumu savunmaları ve bu cinayetin alevlendirdiği ateşi söndürmek üzere etkili adımlar atmaları beklenmektedir.

Dinler arası politika üretme ve koordinasyon konseyi Başkanı İbrahimi Türkmen mesajına şöyle devam etti:

Hiç bir hür insan zulüm karşısında sessiz kalamaz. Bu arada hür olmak, kişilikleri ve sosyal konumlarının özel ve zaruri özelliği olan dini liderlerden ve kültürel şahsiyetlerden bu bağlamda beklenti yüz kat fazladır. Filistin’de kalıcı barış ve güvenliği sağlamak, İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei’nin vurguladığı üzere ancak mültecilerin geri dönmesi ve Filistin’in Yahudi, Hristiyan ve Müslüman gerçek sakinlerinin toplu kararı ile mümkündür.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ağustos 2021 (26) içerik yüklenmiştir.