Irak

Direniş komutanlarının şehadet yıldönümünde Bağdat’ta güvenlik önlemleri arttırıldı

Bağdat Polis Komutanlığı, Şehit Süleymani ve Şehit el Mühendis’in şehadet yıldönümü dolaysıyla düzenlenen etkinliklerin güvenliğinin sağlanması için güvenlik önlemlerinin arttırıldığını duyurdu.

Bağdat Polis Komutanlığı bugün yaptığı açıklamada, direniş şehitlerinin anma merasimleri ve dev yürüyüşün güvenliğini sağlamak amacıyla komutanlığın harekat birimlerinin görevde bulunduğunu vurguladı.

Bu arada Irak Ketaib-i Hizbullah Hareketi yaptığı bir açıklamada, ABD’nin düzenlediği kalleş saldırıda şehit olan İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü eski Komutanı Kasım Süleymani’nin şehadetinin 1. yıldönümünde ABD’nin Bağdat Büyükelçiliğine girme niyetinde olmadıklarını duyurdu.
Ketaib-i Hizbullah Genel Sekreteri Ebu Huseyin el-Humeydavi, yaptığı yazılı açıklamada, Amerika Büyükelçiliğini kastederek “Bugün şer elçiliğine girmeyeceğiz. Hükümeti de devirmeyeceğiz. Hala vaktimiz var. Silahımız (Güçlerimiz), tarih boyunca tüm askeri kurumlar ve ordulardan daha düzenli ve kontrollüydü. Bu silah, her daim elimizde kalacak ve kimsenin bu silaha müdahale etmesine izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Eylül 2021 (15) içerik yüklenmiştir.