İran

DSÖ Temsilcisi: 4 milyon Afgan mültecinin aşılanması İran için büyük bir başarı

İran’da Dünya Sağlık Örgütü temsilcisi, ”İran’daki dört milyon Afgan mülteci, milliyet ve ikamet durumuna bakılmaksızın Corona’ya karşı aşı hizmeti alıyor ve bu İran için büyük bir başarıdır.” dedi.

İRNA’ya göre, Cafer Hüseyin, dün (Pazar) İran Tıp Bilimleri Üniversitesi Razi Konferans Salonu’nda “100 günlük hizmet başarısı, 100 milyon doz sağlık enjeksiyonu” başlığıyla düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, ‘İran’da yaşayan göçmenlere korona aşısı sağlamak İran hükümetinin büyük çalışması oldu.” dedi.

Cafer Hüseyin ayrıca, “Dünya Sağlık Örgütü, İran Sağlık Bakanlığı ile işbirliği içinde, Sinofarm, Astrazenka ve Bereket aşılarının etkinliğini ortaya çıkarmak için araştırmalarını sürdürüyor.” dedi.

Dünya Sağlık Örgütü’nün İran’daki temsilcisi ayrıca “İran’da genel aşılama ile iyi hizmetler sunuldu, aşıların ve yerli ürünlerin gelmesiyle bu konuda tam kapsama sağlandı” dedi.

Cafer Hüseyin ayrıca şöyle dedi: ”İran, halka açık aşılamada ve bazen günde bir buçuk doz aşı enjekte etme yeteneğiyle bölgenin ve Batı Asya’nın önde gelen ülkelerinden biridir.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.