İranFilistinİşgalci İsrail Rejimi

Dünya Müslümanaları Ve Mustazaflarının İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamenei, Filistin Direnişinin Siyonist Rejim Karşısındaki Zaferini Kutladı

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamenei, Filistin direnişinin terör rejimi İsrail karşısındaki zaferini kutladı.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamenei yayınladığı masajda, ‘’Birkaç günlük sınav Filistin halkını yüceltti, vahşi ve kurt kılıklı düşman Filistin’ın tek yürek olarak kıyamı karşısında çaresiz olarak kaldığını doğru anlamasını sağladı. Kudüs, Gazze, 48 toprakları ve kampların işbirliği sınavı Filistinlilerin gelecekte ne yapmaları gerektiğini gösterdi. Bu 12 günde cani Siyonist rejim özellikle Gazze’de büyük cinayetler işledi ve fiilen Filistinliler karşısında aciz kalarak tüm dünyanın tepkisini çekecek utanç verici davrandığını gösterdi. Bu davranışlar hem siyonist rejimi hem de destekçisi batılı ülkeleri aleyhine nefreti daha da alevlendirmekte. Hem cinayetlere devam hem ateşkes istemi siyonistlerin hezimetiydi ve sonunda çaresiz olarak hezimeti kabullendi.’’ dedi.

Siyonist rejimin bundan dolayı da zayıflayacağı, karşısında Filistinlilerin her gün daha da güçleneceğini ifade eden Hazreti İmam Seyyid Ali Hamenei, Filistin halkının siyonist rejim zorbalıkları karşısında hazır olmasına vurgu yaptı.

İslam dünyasının Filistin meselesi karşısında dini görevinin olduğunu ifade eden Hazreti İmam Seyyid Ali Hamenei, İslam ülkelerinde Filistin milletine destek vermek için sadakatli ve samimi şekilde meydana gelmelerini istedi.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamenei, Filistin milletine, askeri ve mali yönden destek verilmesini isteyerek bunun milletlerin siyasi ve dini görevi olduğunu ifade etti.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamenei, son 12 gündeki saldırılarda Filistinli kadınlar ve çocukların geniş şekilde katledildiğini belirterek, terörist siyonist hükümetin cezalandırılması gerektiğinin altını çizdi ve ‘’ Siyonist rejimin tüm etkili yöneticileri ve cani Netanyahu uluslararası bağımsız mahkemeler karşısına çıkarılmalı ve cezalandırılmalı ve Allah’ın inayeti ile bu yapılacaktır.‘’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.