İranYemen

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei’nin İrlu’nun şehadeti dolayısıyla taziye mesajı

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei İran’ın Yemen büyükelçisi Hasan İrlu’nun şehadeti dolayısıyla tebrik ve taziye mesajı yayımladı.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei mesajında şu ifadelere yer verdi:

İran İslam Cumhuriyeti’nin Yemen’de görev yapan mücahit ve aktif büyükelçisi Hasan İrlu’nun şehadet niteliğinde vefatı dolayısıyla saygı değer hanedanı, dostları ve uzun yıllar verdiği mücadelede yol arkadaşlarına tebrik ve taziyelerimi sunuyorum.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei şöyle devam etti:

Hasan İrlu’nun onurlu dosyası siyasi mücadele, diplomatik çaba ve sosyal faaliyetlerle doludur. İrlu’nun iki kardeşi de kendisinden önce şehadet mertebesine nail olmuştur. Allah teala bu cihatçı kardeşimizi ve sabırlı ve basiretli ve fedakar hanedanını rahmet eylesin.

Saddam rejiminin İran’a dayattığı sekiz yıllık savaşta Baas ordusunun kullandığı kimyasal silahların yüzünden gazi olan Hasan İrlu görev yeri Yemen’de koronavirüse yakalandı ve Yemen’i kuşatan ülkelerin gecikmeli iş birliği yüzünden maalesef hastalığı ilerlediği bir sırada yurda döndü. İrlu İran’da yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve geçen Salı günü şehadet mertebesine nail oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Aralık 2022 (17) içerik yüklenmiştir.