İran

Dünya Müslümanları Ve Mustazaflarının İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, Kültür Devrimi Yüksek Konseyi’nin Yeni Üyelerini Atadı

Dünya Müslümanları Ve Mustazaflarının İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, Kültür Devrimi Yüksek Konseyi’nin yeni üyelerini atadı.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, Kültür Devrimi Yüksek Konseyi üyelerini atama kararında, yeni üyelerin 4 senelik bir süre için atandığına işaretle, yeni dönemde olmayacak bilim insanları ve hocalar başta olmak üzere eski üyelere verdikleri emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, devrim muhteva ve düzen çerçevesinde kültür genel düzen ve yapısının yabancıların medyatik ve kültürel hücumları karşısında yegane dokunulmazlık unsuru olduğunu belirtik, İslam İnkılabı’nın ikinci 40. döneminin yeni hicri şemsi yüzyılının başlamasına denk geldiğine temasla, yeni dönemde, medeniyet alt yapısı kompleksinin yeni ve güncel bakışın zaruri olduğunu kaydetti.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, bu kompleksin başında kültürün yer aldığına temasla, toplumun herhangi bir medeniyet parçası hakkında kültürel faaliyetin, onun ilerleme ve başarı unsuru sayıldığını ifade etti.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei ayrıca, Kültür Devrimi Yüksek Konseyi’nin misyonunun başlangıçtan, ülkede kültür ve bilim durumuna çeki düzen vermek ve bu iki alanda siyaset koymaktan ibaret olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.