İran

Dünya Müslümanları Ve Mustazaflarının İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei: Seçimler, düşmanların birçok kötü niyetlerini etkisizleştirir

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, Amerikalılar’ın İslam Nizamı ile halkın arasını açma komplolarına işaretle, seçimlerin Amerikalılar ve Siyonistler’in İran’a karşı kötü niyetlerini etkisizleştirdiğini belirtti.

Tebriz halkının 18 Şubat 1978 günü Pehlevi rejimine yönelik ayaklanması münasebetiyle Doğu Azerbaycan’dan gelen binlerce vatandaş bugün Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei ile görüştüler.

Kabulde Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, Amerikalılar’in İranlı gençleri İslam Nizamı’ndan uzaklaştırmaya çalıştıklarına işaretle, 21 Şubat seçimlerinde de aynen 22 Behmen ve Şehit Süleymani’nin cenaze töreninde olduğu gibi, düşmanın yine amaçlarına ulaşamayacağını vurguladı.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei beyanatının devamında şöyle buyurdu: “Onlar sürekli çalışıyorlar, kendilerince düşünce odaları kuruyorlar. Amaçları İranlı gençleri İslami düzenden koparmak, ancak amaçlarına ulaşamayacak” ifadesini kullandı.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, seçimlerin ABD’li yetkililerle Siyonistlerin kötü niyetli planlarını etkisiz hale getireceğini belirterek, şöyle devam etti:

“Dostların ve düşmanların gözü burada (İran’da). Düşmanlar, propagandaların, ekonomik sorunların, Batılılar ve Avrupalıların (nükleer anlaşma) ihlallerinin ve Amerikan baskısının sonucunu bilmek istiyor. Dünyanın dört bir yanındaki dostlarımız da neler olacağını merak ediyor”

İran’ın güçlenmesi gerektiğinin altını çizen Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, “İran güçlerinse düşmanlar hayal kırıklığına uğrar ve komploları en başında çökerek sonuçsuz kalır. Güçlenmenin örneklerinden biri de güçlü bir parlamentoya sahip olmaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, “Düşman komploları karşısında, hükümeti olumlu yöne sevkeden ve gerekli yasalar çıkaran parlamento ülkeyi koruyabilir. Güçlü bir parlamento böyledir. Seçmenlerin katılım oranı ne kadar yüksek olursa, parlamento o kadar da güçlü olur” diye konuştu.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, seçimlerin genel bir cihat ve ülke ve nizamın onur kaynağı olduğuna işaretle, bu seçimlerin İran düşmanlarının hilelerini etkisizleştireceğini ve İran milletinin en yaptığını bildiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 05 Nisan 2020 (41) içerik yüklenmiştir.