İran

Dünyada savaş ve gerilimin varlığı ilahi peygamberlerin tavsiyelerinden sapmadan kaynaklanmaktadır

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın etnik ve dini azınlıkların meseleleri konusundaki danışmanı, ”Dünyadaki savaş ve gerilimin varlığı ilahi peygamberlerin tavsiyelerinden sapmadan kaynaklanmaktadır.” dedi.

Mamusta Abdul Selam Kerimi, St. Magiurgis Gadis Kilisesi’ne giderek burada dünyadaki tüm Hıristiyanları Hz. İsa’nın (S) doğum yıldönümünden dolayı kutladı.

Mamusta Abdusselam Kerimi, bu kilisede İran’daki Doğu Süryani Kilisesi Başpiskoposu ile bir araya gelerek, İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin selamlarını ve tebriklerini ileterek, ”Hz. İsa (S) dünyadaki tüm insanlar için sevgi ve özgürlüğün müjdecisidir.” dedi.

Birlik ve beraberliğin korunması ve güçlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Kerimi, “Bütün İran halkı özgürlük ve fedakarlık sloganı altında bir aradadır” dedi.

İran’daki Doğu Süryani Kilisesi’nin Başpiskoposu Benjamin de bu törende şunları söyledi: ”İran İslam Cumhuriyeti’ndeki Hristiyanlar etnik dini kimliklerini korumuşlar, kültürel ve eğitim alanlarında işlerini kolaylıkla gerçekleştiriyorlar.”

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2022 (10) içerik yüklenmiştir.