Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Ebu Merzuk: Netenyahu en sonunda direnişin önünde diz çökecek

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Musa Ebu Merzuk, İsrail Başkanı Binyamin Netenyahu’nun, eninde sonunda Filistin direnişinin önünde diz çökeceğini söyledi.

Ebu Merzuk dün bir Rus kanalına verdiği demeçte, “Gazze’ye yönelik kara harekâtı olması bizim lehimizdedir, işgal ordusuna düşündüğünden daha büyük darbe vururuz. 2014 yılındakinden daha çok İsrail askerini esir alma imkânı buluruz.” dedi.

Konuşmasında Ebu Merzuk, Hamas hareketinin, Gazze’ye yönelik her saldırıya daha sert karşılık vereceğini belirterek, işgal yönetiminin ABD desteğiyle suç oranını artırdığına işaret etti.

Hamas’ın önde gelen isimlerinden Ebu Merzuk, sözlerine şunları ekledi, “Biz hayal kurmuyoruz. İsrail, nasıl kurulduysa öyle de yıkılacaktır. İşte o zaman topraklarından koparılan halkımız, anavatanlarına geri dönecektir.”

Filistin direniş grupları, tam 9 gündür terörist İsrail saldırılarına ve Gazze’ye ölüm yağdıran savaş uçaklarına karşı ölüme meydan okurcasına direnişine devam ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (19) içerik yüklenmiştir.