FilistinYemen

Ebu Şerif: Yemen milleti Filistin’e destekte ön safta yer alıyor

Filistin İslami Cihat Hareketi Tahran temsilcisi Nasır Ebu Şerif, Yemen mileti Filistin’e destekte en ön safta yer aldığını vurguladı.

Salı günü bu açıklamayı yapan İslami Cihat temsilcisi Ebu Şerif, Yemen milleti siyonist projelerle mücadeleyi en ön plana aldığını, bu milletin saldırganlara karşı direnişi takdire şayan olduğunu belirtti.

Tahran’da “Yemen, İslam dünyasının değişim ve öz güven ekseni” başlığı altında düzenlenen ikinci dünya mutazafları asamblesi zirvesinde konuşan İslami Cihat temsilcisi Ebu Şerif, Yemen direnişinin ilk uygulaması, temel slogan olarak kahrolsun ABD ve kahrolsun İsrail sloganını seçmek olduğunu kaydetti.

Yemen’de direniş hareketi İslam dünyasının en önemli ve eksen direnişlerinden birine dönüştüğünü kaydeden Ebu Şerif şöyle devam etti:

Son dönemde bölgede bazı rejimler Abraham projesi çerçevesinde siyonist rejim İsrail ile normalleşme peşinde oldu; ancak Yemen milleti ABD – siyonizm patentli bir projeye karşı çıktı.

Yemen milleti Allah yolunda mücadele ettiğini ve bu yolda hiç bir şeyden korkmadığını vurgulayan Ebu Şerif, Yemen halkı savaş, yaptırım ve türlü iktisadi sorunlarla karşı karşıya bulundukları halde Filistin’e destekte en ön safta yer aldığını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2022 (10) içerik yüklenmiştir.