İşgalci İsrail RejimiFilistin

El-Halil’deki çatışmalarda 3 kişi mermiyle yaralandı, onlarca kişi gazdan etkilendi

Dün (2 Mart Çarşamba) Batı Şeria’nın güney kesiminde yer alan El-Halil’in kuzeyindeki El-Arub mülteci kampında şehit Ammar Ebu Afife’nin cenaze törenine işgal güçlerinin müdahalede bulunması üzerine çıkan çatışmalarda üç genç işgal güçlerinin mermileriyle yaralanırken onlarca kişinin de atılan gaz bombalarından zarar gördüğü ve nefes alma sorunu yaşadığı bildirildi.

Batı Şeria’nın güney kesimindeki Beytlahim’e bağlı Beytu Ficar kasabası yakınlarında işgal güçlerinin kurşunlarına hedef olarak şehit edilen El-Arub mülteci kampı ahalisinden Ammar Şefik Ebu Afife için dün El-Arub mülteci kampında büyük bir kalabalığın katıldığı cenaze töreni düzenlendi. İşgal güçlerinin cenaze törenine birkaç farklı yönden müdahalede bulunması üzerinde değişik noktalarda işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmalar meydana geldi.

İşgalcilerin saldırı esnasında törene katılanların üzerine yoğun bir şekilde gaz bombaları attıkları ve onlarca kişinin atılan gaz bombalarının etrafa yaydığı zehirli gazdan etkilendikleri, bu yüzden nefes alma problemi yaşadıkları belirtildi.

Gençler işgalci askerlerin üzerine taş attıktan sonra ara sokaklara dağıldılar.

İşgal güçlerinin yaralanan gençlerden birini hastaneye götürülürken ambulanstan alarak gözaltına almaya çalıştıkları ancak ambulansın onlardan uzaklaşarak genci kurtarmayı başardığı belirtildi.

Evvelki akşam işgal güçlerinin saldırısında şehit edilen Ammar Ebu Afife’nin dün ikindiden sonra El-Arub mülteci kampında düzenlenen cenaze törenine öfkeli bir kalabalık katıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mayıs 2024 (5) içerik yüklenmiştir.