Filistinİşgalci İsrail Rejimi

El-Hayye: Gazze’deki Sanayi Bölgelerinin Açılması İçin Onay Var

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Halil El-Hayye, Arap ülkeleri ve Birleşmiş Milletler aracılığıyla işgal rejimiyle yapılan anlaşmanın yürürlükte olduğunu açıkladı.

Halil El-Hayye, anlaşmayla ilgili dosyaların tamamen uygulanması için teknik ekiplerce tatbik edildiğini belirtti.

Filistin tv muhabirine konuşan El-Hayye, “İşgal rejimi Mısır, Katar ve BM’nin arabuluculuğuyla sağlanan anlaşmaya uymazsa gösteriler devam edecek” dedi.

Sanayi bölgelerinin açılması için onay olduğunu kaydeden El-Hayye, anlaşma maddelerinin bazılarının uygulandığını ve bazıları için de bir takvim belirlendiğini ifade etti.

Balıkçılar için avlanma mesafesinin 15 mile çıkarıldığını, geçici istihdam projeleri için çalışmaların devam ettiğini ve elektrik konusunun yolunda olduğunu belirten El-Hayye, “Bütün bunlar bizim hakkımız. Söküp alıyoruz. Hiç kimsenin bağışı değil” dedi.

Anlaşmayla ilgili diğer konuları da yakından takip ettiklerini ifade eden El-Hayye, bazı konuların teknik ekiplerin yakın takibini gerektirdiğini söyledi.

Sanayi bölgelerinin ıslahı ve yeniden açılmasının onaylandığını bildiren El-Hayye, zamana ve finansmana ihtiyaç olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 29 Mayıs 2020 (19) içerik yüklenmiştir.