Filistinİşgalci İsrail Rejimi

El-Hayye: Özgür Gazeteciler Hakların ve Sabitelerin Güvenilir Bekçileridir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi ve Enformasyon Ofisi Başkanı Halil El-Hayye, özgür gazetecilerin ve basın mensuplarının Filistinli gelecek nesillerin, Filistin halkının haklarının ve milli sabitelerinin güvenilir koruyucuları olduğunu söyledi.

El-Hayye, şartlar ne kadar kötü ve siyaset dehlizleri ne kadar karışık olursa olsun gazetecilerin kamuoyu oluşturmada ve halkı bilinçlendirmede önemli rolü olduğunu ifade etti.

Her yıl 26 Eylül’de kutlanan Filistinli Gazetecilerle Dayanışma Günü münasebetiyle bu sabah (27 Eylül Cuma) bir bildiri yayınlayan El-Hayye, Batı Yaka, Kudüs, Gazze Şeridi, 1948’de işgal edilen topraklar ve Filistin dışında yaşayan Filistinli gazetecilere teşekkür etti.

Filistinli gazeteciler ve başarılarıyla gurur duyduğunu belirten El-Hayye, gazetecilerin gerçekleri aktarmak için hayatlarını ve özgürlüklerini feda ettiklerini kaydetti.

El-Hayye, gerçekleri kamuoyundan gizlemek isteyen işgal güçlerinin gazetecileri hedef aldığını ve peşlerine düşerek gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal güçlerinin Filistinli gazetecilerin görevlerini yapmak için en kötü ve en tehlikeli cinayetleri işlediğini kaydeden El-Hayye, her şeye rağmen işgal güçlerinin terörünün Filistinli gazetecileri milli duygularla görevlerini yapmaktan alıkoyamadığını söyledi.

Hamas’ın gazetecilerin rolünü desteklediğini bildiren El-Hayye, medyanın gücünün milli hakların savunulmasında ve Siyonist propaganda aletine karşı koymada kullanılması gerektiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mayıs 2022 (22) içerik yüklenmiştir.