Filistinİşgalci İsrail Rejimi

El-Hindi: Yüzyılın Anlaşması Komplosu Başarısız Olacak

İslami Cihad Hareketi Siyasi Birimi üyesi Muhammed El-Hindi, Filistin halkı duruşunu değiştirmedikçe karanlık planların ve Yüzyılın Anlaşması komplosunun başarılı olamayacağını söyledi.

El-Hindi, dün (23 Haziran Pazar) Kudüs Radyosu’na yaptığı açıklamada, Batı Yaka ayağa kalktığı sürece karanlık planların hayata geçirilemeyeceğini ifade ederek, Yüzyılın Anlaşması’nda esas hedefin Batı Yaka olduğunu kaydetti.

Batı Yaka’nın ayağa kalkmasını beklediklerini ifade eden El-Hindi, Kudüs, Batı Yaka, Gazze Şeridi ile 1948’de işgal edilen topraklarda ve Filistin dışında yaşayan Filistinlilerin Yüzyılın Anlaşması’nı başarısızlığa uğratacağını belirtti.

El-Hindi, Amerika’nın güçsüz rejimlere dilediğini zorla kabul ettirdiğini fakat Yüzyılın Anlaşması’nı Filistin halkının kabul etmesinin mümkün olmayacağını kaydetti.

Söz konusu rejimlerin kararlarının başkentlerinde değil Amerika ve İsrail büyükelçiliklerinde alındığına dikkat çeken El-Hindi, “Biz o rejimlerden ümidimizi kestik” dedi.

Güç dengesizliğine rağmen Amerika’nın ve İsrail’in boşuna Filistin halkını ele geçirmeye çalıştığını bildiren El-Hindi, aşırı sağcı ve Siyonist Amerikan yönetiminin İsrail’den daha fanatik olduğunu söyledi.

El-Hindi, Filistin halkının geçmişte birçok zorluk ve kriz yaşadığını fakat topraklarından taviz vermediğini hatırlattı.

İslami Cihad lideri, Arap rejimlerinin sessiz kalmaları için Arap halklarına baskı yaptığını ve Filistin halkının komploya karşı birlik olmasının önemli olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2023 (25) içerik yüklenmiştir.