İşgalci İsrail RejimiFilistin

El Nehale: Şeyh Fadi’nin şehadet operasyonu direniş tarihinde bir dönüm noktasıdır

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, Pazar günü birçok Siyonist’i öldüren ve yaralayan işgal altındaki Kudüs’te Şeyh Fadi Ebu Şuheydim’in şehadet operasyonunu direniş tarihinde bir dönüm noktası olarak nitelendirdi.

El’Menar kanalına göre, Ziyad el-Nehale Pazartesi günü Şehit Fadi’nin ailesini telefonla arayarak taziyelerini bildirirken, ”Şeyh Fadi’nin Mescid-i Aksa’yı savunmak için attığı adım, cihat tarihinde bir dönüm noktası olduğu kadar direniş yolunda da bir dönüm noktası olarak kabul ediliyor.” dedi.

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, Kudüs’ü işgalci güçlerin ve Siyonist yerleşimcilerin saldırılarına karşı savunmanın Mescid-i Aksa’nın kapıları önünde Siyonist rejimin güvenliğini kıran Şehit Fadi gibi insanlara ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Nehale, direnişin silahlı mücadele başta olmak üzere tüm yöntem ve araçlarla devam ettiğini, işgale ve toprakların ve kutsal alanların kurtarılmasına karşı en iyi yolun bu olduğunu vurguladı.

Bu arada İsrail işgal güçleri dün akşam saatlerinde, önceki gün Kudüs’te Silsile Kapısı civarında feda eylemi gerçekleştirdikten sonra şehit edilen Fadi Ebu Şuhaydim’in eşini, Ürdün’den geldiği sırada Kerame sınır kapısından geçmesinden hemen sonra tutukladı.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) mensuplarından olan Fadi Ebu Şuhaydim, önceki gün dün Kudüs’teki Silsile Kapısı civarında gerçekleştirdiği feda eyleminde bir işgalciyi öldürüp, ikisi polis üçünü de yaraladıktan sonra şehit edilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (13) içerik yüklenmiştir.