Katarİşgalci İsrail Rejimi

El’Cezire kanalının 30’dan gazeteci ve sunucunun cep telefonları Siyonist casus yazılım “Pegasus” tarafından hacklendi

Siyonist İsrail medyasından Haaretz gazetesi, Katar El’Cezire kanalının 30’dan fazla gazeteci ve sunucusunun cep telefonlarının Siyonist casus aracı “Pegasus” kullanılarak hacklendiğini bildirdi.

Mehr haber ajansına göre, Siyonist gazetesi Haaretz, 2020’de El Cezire kanalının 34 gazeteci ve sunucusunun cep telefonlarının Siyonist casus aracı “Pegasus” kullanılarak saldırıya uğradığını bildirdi.

Gazetenin bu iddiasına rağmen aslında çok daha fazla kişinin cep telefonları bilgilerinin çalındığı ve hacklendiği bildiriliyor.

Irkçı rejim İsrail şirketi NSO tarafından yapılan Pegasus adlı casus yazılım, dünya çapında yüzlerce gazetecinin, siyasi ve sosyal aktivistin ve politikacının cep telefonlarını gözetlemek için kullanıldı.

Siyonist casus yazılım “Pegasus”, Suudi Arabistan ve BAE dahil olmak üzere birçok ülkeye de satıldı.

Bu arada Polonya´da meclisin üst kanadı Senato´daki oylamada Pegasus casus yazılımının kullanımıyla ilgili soruşturma komisyonu kurulması kabul edildi.

Yedi kişilik komisyonda muhalefet partilerinin temsilcisi olan senatörlerin yanı sıra bir bağımsız milletvekili yer alırken, Polonya’da iktidardaki Hukuk ve Adalet (PİS) partisi komisyon üyeliğine aday göstermedi.

Afrika’dan Avrupa’ya en az 10 ülke hükümetinin NSO Grup’un müşterisi olduğu ve casus yazılımın aktivist, gazeteci, avukat ve siyasileri hedef almak için hükümetlere satıldığı bildirilmişti. İddiaya göre, dünya genelinde 50 binden fazla telefon numarası, bu casus yazılım tarafından izlemeye alındı.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Mayıs 2022 (16) içerik yüklenmiştir.