HaberlerDünyaİranOrtadoğu

Emir Abdullahian: Komşularla işbirliği önceliğimizdir

Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahian Salı günü twitter hesabında Bağdat zirvesinin kulisinde BAE Başbakanı Muhammed bin Raşid Al-i Maktum’la görüşmesine işaretle, komşularla işbirliği, 13. hükümetin öncelikleri arasında yer aldığını vurguladı.

Dışişleri Bakanı Emir Abdullahian twitter hesabında yaptığı açıklamada, BAE Başbakanı Muhammed bin Raşid Al-i Maktum’la görüşmesini olumlu ve samimi niteleyerek, İran ve BAE işbirliği ve komşuluk diplomasisini gerçekleştirme doğrultusunda büyük adımlar atabileceklerini belirtti.

Komşu ülkelerle işbirliği 13. hükümetin öncelikleri arasında yer aldığını vurgulayan Dışişleri Bakanı Emir Abdullahian, İran İslam Cumhuriyeti bölgesel ilişkileri ve işbirliği durumlarını geliştirmek üzere komşuları ile istişarelerde bulunduğunu ifade etti.

Dışişleri Bakanı Emir Abdullahian geçen Çarşamba günü da twitter hesabında yaptığı açıklamada, komşu ülkeler ve Asya ülkeleri, çalışmalarının öncelikli konuları olduğunu belirtmişti.

Irak’a destek zirvesi geçen Cumartesi günü Bağdat’ta düzenlendi. Zirveye İran’ı temsilen katılan Dışişleri Bakanı Emir Abdullahian zirvede yaptığı konuşmanın yanı sıra, zirvenin kulisinde de bazı katılımcılarla görüşmelerde bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Ağustos 2022 (2) içerik yüklenmiştir.