İranFilistinİşgalci İsrail Rejimi

Emir Abdullahian: Siyonistler sadece kaba güç dilinden anlıyorlar

İran İslam cumhuriyeti dışişleri bakanı Siyonistlerin sadece kaba güç dilinden anladıklarını söyledi.

Dışişleri bakanı Hüseyin Emirabdullahian Siyonist rejimin Gazze şeridine düzenlediği son saldırısının ardından Twitter üzerinden paylaştığı mesajda şöyle yazdı: İran’ın diplomasi kurumu, müttefikleri ve komşularıyla istişare halinde, Siyonist rejimin cinayetlerini kınayarak, işgalcilerin kötü niyetini önleyecek aktif direnişi her zaman savunacaktır.

Dışişleri bakanı şöyle devam etti: Bir zamanlar cinayetlerini Denizden Nehire kadar yaymaya çalışan Siyonistler, bugün tam bir inzivada, kendi çevresine duvar örmüş ve işgal topraklarındaki katmanlı krizlerini örtbas etmek için arada bir kadınlar ve çocuklara karşı kör saldırılar yapıyor ve her seferinde yenilenerek eskiden daha da başı eğik kendi çevresine duvar örmeye devam ediyor.

Hüseyin Emirabdullahian Siyonist rejimin son Gazze saldırısı ardından katar, Suriye ve Lübnan dışişleri bakanları ve BM genel sekreteri ile bu vahşi saldırı hakkında telefonda görüştü.

Dışişleri bakanı ayrıca İslami ülkeler dışişleri bakanları, BM genel sekreteri, İslam İşbirliği Teşkilatı genel sekreteri, Bağlantısızlar Hareketi başkanı ve Afrika Birliği genel sekreterini arayarak Gazze şeridindeki olaylar ile ilgili endişelerini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (24) içerik yüklenmiştir.