İranLübnan

Emir Abdullahian: Vahdet, direnişin zafer sırrı

İslami Şura Meclisi Başkanı Özel Kurmayı Hüseyin Emir Abdullahian vahdet, direnişin zafer sırrı olduğunu belirtti.

Lübnan’ın El Ahd sitesine konuşan İslami Şura Meclisi Başkanı Özel Kurmayı Emir Abdullahian, Lübnan’ın güneyinin siyonist rejim işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü ile Filistin direnişinin son zaferi denk gelmesine işaret ederek şöyle dedi:

Filistin direnişinin silahı, Kudüs Kalkanı savaşında kutsal Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı savunmak için kullanıldı. Nitekim Batı Şeria ve Gazze Şeridi de ortak bir amaç için yan yana şehit verdiler.

Emir Abdullahian, Filistin direnişinin bu zaferi, siyonist düşmanın ancak zor dilinden anladığı yönünde önemli bir mesaj içerdiğini vurguladı.

Emir Abdullahian şöyle devam etti:

Bu zafer ve direnişin diğer zaferleri, Lübnanlıların vahdeti ve üçlü altın denklemi olan ordu, millet, direnişin vahdeti ile mümkün oldu. Siyonist düşmanın Lübnan’ın güneyinden çekildiği günün yıl dönümü, Filistin direnişinin 12 günlük savaşta büyük zaferine denk geldi, ki bu da Filistinli grupların ve Filistin milletinin vahdetinin sonucudur.

Emir Abdullahian ayrıca, siyonist rejim elebaşıları da bu savaşın ilk gününden itibaren direnişin operasyonlarını durdurması için ara bulucu gönderdirdiğini ve şimdi de uğradığı büyük hezimet yüzünden sustuklarını vurguladı.

Lübnan’ın Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah’ı direniş ve zafer bayramı dolayısıyla kutlayan Emir Abdullahian, İran İslam Cumhuriyeti Lübnan’ın kalkınması ve ilerlemesi için her türlü yardımda bulunmaya hazır olduğunu ve Lübnan’ın güvenliğini İran’ın güvenliği bildiklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2021 (41) içerik yüklenmiştir.