HaberlerDünyaIrakOrtadoğu

Emir Abdullahian’ın Irak Cumhurbaşkanı Salih’le görüşmesi

Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahian, Bağdat’ta düzenlenen Irak’a destek bölgesel zirvesinin kulisinde Cumhurbaşkanı Berhem Salih’le görüştü.

Irak’a destek bölgesel zirvesinin kulisinde Cumhurbaşkanı Salih’le görüşen Dışişleri Bakanı Emir Abdullahian, Cumhurbaşkanı Seyyid İbrahim Reisi’nin selamını iletti. Emir Abdullahian Bağdat zirvesinin başarılı bir şekilde düzenlenmesini tebrik ederek, İran İslam Cumhuriyeti’nin Irak’ın milli egemenliği, toprak bütünlüğü ve bağımsızlığına desteğini vurguladı.

Görüşmede Cumhurbaşkanı Salih de İran İslam Cumhuriyeti heyetinin Bağdat zirvesine katılmasından dolayı teşekkür ederek, İran’ın yeni Dışişleri Bakanı Emir Abdullahian’ın ilk yurt dışı ziyaretini Irak’a yapmış olmasını önemli niteledi. Salih ayrıca İran’ın Irak’a verdiği desteği takdirle karşıladıklarını kaydetti.

Dışişleri Bakanı Emir Abdullahian ve Cumhurbaşkanı Salih görüşmede bölgede yaşanan son gelişmeleri, bölge ülkeleri arasında iktisadi ve ticari işbirliği ve ikili iktisadi ilişkileri geliştirme zarureti gibi konuları ele aldı.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.