İran

Emir Abdullahiyan: Büyük Peygamber Tatbikatı, İran’ın komşu ülkelere dostluk mesajını içermektedir

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, 17. Büyük Peygamber (S) Tatbikatı’nın İran’ın kendini savunmasını ve düşmanlara sert yanıtı olduğunu ve komşu ve dost ülkelere dostluk mesajı içerdiğini söyledi.

İran dışişleri bakanı Emir Abdullahiyan, İnstagram sayfasından yaptığı açıklamada, İran’ın muktedir bir ülke olarak her zaman bölgesel barış ve istikrarın destekçisi olduğunu ve İran’ın ülkeyi savunmadaki sarsılmaz azmini gösterdiğini ve komşularla dostlarına kardeşlik ve dostluk mesajı içerdiğini söyledi.

Emir Abdullahiyan, mesajının bir bölümünde, İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei’nin İran’ın tüm silahlı kuvvetlerinin gerçek anlamda iç ve dış düşmanların karşısında bir savunma siperi olduklarını belirtmesine dair sözlerine değindi.

17. Büyük Peygamber (S) Tatbikatı Pazartesi gününden itibaren Fars Körfezi sahilleri, Hürmüz Boğazı ve Hürmüzgan, Buşehr ve Huzistan illerinde Devrim Muhafızlarının kara, deniz ve uzay hava güçlerinin katılımıyla düzenlenmektedir.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Ağustos 2022 (2) içerik yüklenmiştir.