İran

Emir Abdullahiyan: Komşuluk ilişkilerinin sıcaklığı bölge düşmanlarını hayal kırıklığına uğrattı

İran Dışişleri Bakanı, Birleşik Arap Emirlikleri’nin yeni Emiri ile yaptığı görüşmeye atıfta bulunarak, komşular arasındaki sıcak ilişkileri, bölge düşmanları için bir hayal kırıklığı kaynağı olarak nitelendirdi.

İRNA’ya göre, Hüseyin Emir Abdullahiyan, salı sabahı attığı tweette, “İran İslam Cumhuriyeti ile BAE arasındaki ilişkilerde yeni bir sayfa açıldı. Komşularımızla sıcak bir şekilde el sıkışırız. Komşuluk ilişkilerinin sıcaklığı bölge düşmanlarını hayal kırıklığına uğratıyor” dedi.

BAE Emiri’nin ölümüyle ilgili taziyelerini sunmak için Abu Dabi’ye giden Dışişleri Bakanı Emir Abdullahiyan, dün (Pazartesi) yeni BAE Emiri Muhammed bin Zayed ile bir araya geldi ve ortak meseleleri görüştü.

BAE’de yaşayan İranlıların sorunlarını çözmek ve işlerini kolaylaştırmak gibi bazı konular ve diğer ortak meseleler iki tarafın ele aldığı konular arasındaydı.

Şeyh Halife bin Zayed’in ölümünün ardından, BAE Federal Yüksek Konseyi Cumartesi günü Muhammed bin Zayed’i Birleşik Arap Emirlikleri Emiri olarak seçti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Ağustos 2022 (20) içerik yüklenmiştir.