İran

Emir Seyyari: İran’ın kendine yeterliliği dışa bağımlılığı kesti

İran Ordusu Kara Kuvvetleri’nin yerli imkanlarla ürettiği savunma sanayindeki yeni kazanımları dün düzenlenen törenle tanıtıldı.

Savunma sanayindeki yeni kazanımlar, İran Ordu Koordinatörü Tuğamiral Habibullah Seyyari ve Ordu Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Kiyumers Haydari’nin katıldığı bir törende tanıtıldı.

Seyyari yaptığı açıklamada, ”Güçlü ve kendi kendine yeten bir ordu, kendi ülkesinde insan gücü ve teçhizatını sağlayabilen ve dışa bağımlılık alanlarını kesen bir ordudur.” dedi.

Tuğamiral Seyyari, ayrıca şöyle dedi. ”İran İslam Cumhuriyeti Ordusu kara kuvvetleri, savaşta insan gücü ve teçhizatını iyi kullandı ve bu tecrübelerden yararlanarak başlarına gelen sınırlamaları ortadan kaldırabildiler.” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti ordusu askeri yetkilisi, “Ülkenin yeteneklerini, bilgi dayalı şirketleri ve iç yetenekleri kullanmak zafer elde etmenin temelidir” dedi.

Emir Seyyari, ”herhangi bir düşman İran’a karşı harekete geçmek isterse İran İslam Cumhuriyeti silahlı kuvvetlerinin tepkisiyle karşılaşacağını bilmelidir’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ağustos 2021 (26) içerik yüklenmiştir.