Haberler

Emirabdullahian: Ebu Akile’nin terörü işgalcilerin korkusunu gösteriyor

İran İslam Cumhuriyeti dışişleri bakanı Hüseyin Emirabdullahian, el-Cezire kanalın muhabirine terör saldırısının bu rejimin, dünyanın Filistin’deki zulüm gerçeğinden haberdar olmasından duyduğu korkuyu gösterdiğini söyledi.

İranpress’in bildirdiğine göre dışişleri bakanı Hüseyin Emirabdullahian Siyonistlerin işlediği bu cinayete tepki olarak paylaştığı tweette İsrail rejimi cinayetleri haberlerinin gizlenmesi hedefi ile Şirin Ebu Akile’nin güdümlü terörünün, işgalcilerin dünyanın Filistin sahnesindeki zulüm gerçeğinin farkına varmasından duydukları korkuyu gösterdiğini yazdı.
Dışişleri bakanı ayrıca Filistin’in hayatta olduğunu ve işgalcilerin zevale doğru olduğunu belirterek, korsan rejimin cezasız kalınmasına bir son verilmesi gerektiğini de belirtti.
Siyonist rejimin Şirin Ebu Akile cinayeti dünya çapında geniş kınamalar ve tepkilere sebep oldu.
Filistinli Gazetecileri Koruma Komitesi geçtiğimiz günlerde Siyonist rejimin gazetecileri gözaltına alma, yaralama veya şehit etme amacının, rejimin mazlum Filistin halkına karşı işlediği suçları ifşa etmesini engellemek olduğunu belirtti.
Korsan rejim İsrail son cinayetinde Çarşamba günü batı yakada Cenin kampına düzenlediği baskın sırasında muhabir Şirin Ebu Akile’yi başından hedef alarak şehit etti./

Başa dön tuşu
Bugün 28 Mayıs 2022 (4) içerik yüklenmiştir.