İranYemen

Emirabdullahian: Yemen halkının Filistin ülkülerine desteği, büyük anlam taşır

İslami şura meclis başkanı özel kurmayı İran’ın Filistin halkı ve liderlerinin hiçbir isteğini karşılıksız bırakmayacağını söyledi.

Hüseyin Emirabdullahian el-Mesire TV kanalına verdiği demeçte, Kudüs Kılıcı savaşının Siyonistlerin Nil’den Fırata’a Yahudi ülkesinin kurulmasına dair hayallerinin asla gerçekleşmeyeceğini ispatladığını söyledi.
Kudüs Kılıcı savaşının, Amerika ve batının tüm sonsuz desteklerine rağmen düşmanın sarsıldığını ve demir kubbenin yenildiğini ispatladığını söyleyen Emirabdullahian, caydırıcı ve direniş kurallarının Filistin’de direniş komutanları tarafından belirlendiğine işaretle, “İran’ın da Filistin halkı ve liderlerinin isteklerini karşılıksız bırakmayacağını” söyledi.
İran’ın direniş cephesinin dini geçmişlerine bakmaksızın onlara destek verdiğini belirten Emirabdullahian, bizzat kuşatma altında olan Yemen halkının Filistin ülkülerine hala bağlı olduğunu, Abdulmelik Husi’nin de çeşitli konuşmalarında Filistin ülküsüne özel ilgi gösterdiğini vurguladı.
Emirabdullahian Yemen halkının güçlü moral ve modern askeri kabiliyetlere sahip olduğunu, onların Filistin ülkülerine desteğinin ise büyük anlam taşıdığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.