AmerikaGenel

Emperyalistler için yenilgiler dönemi çoktan başladı..Hizbullah lideri; Oylama komploculara bir mesaj gönderecek…

Hizbullah Genel Sekreteri Sayed Hassan Nasrallah, 13 Mayıs’ta Bekaa Vadisi’nde yapılacak büyük mitingde, seçimlerin yapılmasından sadece iki gün önce yaptığı konuşmada, direniş destekçilerini Lübnan’da yapılacak seçimlerde oy kullanmaya çağırdı.

Hizbullah lideri, “Seçim gününde oy kullanmak, direnişe ve silahlarına karşı komplo kuranlara ve Lübnan halkının geleceğine bir mesajdır” dedi.

Konuşma sırasında Nasrallah, Lübnan’daki bazı siyasi partilerin seçim kampanyaları hakkında yorumda bulundu ve aşırı sağ Lübnan Güçleri gibi Batı ve Suudi destekli partilere üstü kapalı bir atıfta bulunarak onları “seçim listelerini ABD büyükelçiliğinde yapmakla” suçladı. LF).

ABD’yi, ekonomik çöküşe ve ortalama mevduat sahiplerinin banka hesaplarındaki tam bakiyeye erişememesine katkıda bulunan, müttefiklerinin Lübnan dışına para kaçırmasına yardım etmekle suçladı. Aynı zamanda ABD, Lübnan’a yatırım yapılmasına izin vermiyor” dedi.

Direniş lideri, Suriye’ye ve İran İslam Cumhuriyeti’ne teşekkür ederken, “İsrail’in yanında duran ve İsrail’e destek sunanlara bugün ‘özgürlüğü’ ve ‘bağımsızlığı’ savunanlara, özellikle de ABD ve [destekleyen] birkaç Arap ülkesine” seslendi.

Lübnan ve Suriye sınırlarında DAİŞ militanlarına karşı savaşan Bekaa’lılara teşekkür ederek, bazı Lübnanlı siyasi partilerin DAİŞ ve diğer militan grupları desteklediğini de sözlerine ekledi.

Nasrallah, İsrail’in Filistinli gazeteci Shireen Abu Aqla’yı öldürmesini yorumladı ve onun Hristiyan olmasının İsrail’in ayrımcı ideolojisinin sınır tanımadığının bir teyidi olduğunu söyledi.

9 Mayıs’ta Lübnan’ın güneyinde düzenlenen bir seçim mitinginde  Nasrallah, Lübnan halkı arasında yapılan kamuoyu yoklamalarının ekonomik kriz, enflasyon, yolsuzluk ve geçim sorunlarının vatandaşlar için son derece önemli olduğunu, Hizbullah’ın silahlarının ise düşük olduğunu gösterdiğini söyledi.

Nasrallah, bu endişeleri, kampanya stratejileri insanların ihtiyaçlarına cevap vermek yerine direnişi silahsızlandırmaya odaklanan siyasi partilerin endişeleriyle karşılaştırdı.

Bir gün sonra, Hizbullah lideri Beyrut’un Dahiye olarak bilinen güney banliyölerinde büyük bir miting sırasında başka bir konuşma yaptı. Kalabalığın havadan görüntüleri, taraftarların varlığının, siyasi ve dini etkinlikler için kullanılan bir açık hava mekanı olan Aşure Meydanı’nın kapılarının sınırlarının çok ötesine geçtiğini gösterdi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.