ArabistanYemen

Ensarullah lideri Abdulmelik El Husi:Yemen halkının mesajı düşmanlara karşı durmaktır

Yemen Ensarullah hareketinin lideri, bu ülke halkının tüm zorluklara, sorunlara, yaptırımlara ve zorlu ekonomik koşullara rağmen hala kendi hayatlarını yaşadığını söyledi.

El-Mesire’ye göre, Seyyid Abdul Malik el-Husi, el-Beyza eyaleti kabilelerinden bir heyet ile yaptığı görüşmede, Suudi-BAE saldırganlık koalisyonunun El-Beyza eyaletini hedef aldığını ve halktan bir çoğunun yaralandığını söyledi.

el’Husi, Yemen halkı arasında gerçekleşen toplantı ve görüşmelerin, Yemen halkının kardeşlik, işbirliği ve mutabakatının gerçek görüntüsünü gösterdiğini bildirdi.

Ensarullah lideri, Yemen düşmanlarının gençleri bozmak için cinayet, kıtlık, yaptırımlar ve yumuşak savaş yoluyla bu ülkedeki yaşamın değerlerini yok etmeye çalıştığını, ancak bugün Yemen halkının düşmanın her türlü komplosuna karşı mücadele verdiğini söyledi.

El’Husi, “Kamu barışını güçlendirmek ve anlaşmazlıklarla ilgili sorunları ve ayrıca hükümet ve toplumun hizmet sağlamak için işbirliğini çözmek istiyoruz.” dedi.

Sömürgeci İngilizlerin Yemen topraklarından sürülmesi konusuna değinen el’Husi, 30 Kasım’ın Yemen tarihinde parlak bir sayfa olduğunu vurgulayarak, ”Bu tarih, Yemen’in İngiliz sömürgesinden bağımsızlığını kazandığı gündü.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (13) içerik yüklenmiştir.