İran

Erakçi: İran ile Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı arasındaki teamül devam ediyor

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Seyyid Abbas Erakçi, İran ile Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı arasında çeşitli alanlarda işbirliğinin devam edeceğini vurguladı.

İran Dışişleri Bakanının Siyasi İşler Yardımcısı Seyyid Abbas Erakçi, Viyana’daki Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Genel Müdürü Rafael Grossi ile görüştükten sonra dün yaptığı açıklamada, ‘kendi rolünüzü oynayın’ dedi.

Erakçi, “UAEA’nın, Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu’nun müzakerelerinde misyonunu yerine getirmesi gerekiyor ve UAEA Genel Müdürü bu müzakerelerin seyrinde olmalıydı” dedi.

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı’na göre, ”İran ve UAEA arasında doğrulama, ayrıca UAEA teknolojik yardımı ve diğer alanlarda işbirliği devam edecek.”

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IAEA) genel müdürü Rafael Grossi de, Seyyid Abbas Erakçi ile görüştükten sonra Twitter hesabında, ”İran dışişleri bakan yardımcısı Erakçi ile ayrıntılı görüştüm” dedi.

UAEA Genel Müdürü ayrıca şunları yazdı: “Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IAEA), Nükleer Anlaşma ve diğer meselelerde destekleme, doğrulama ve teknik ve uzmanlık alanlarında İran’la işbirliğini sürdürecek” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ağustos 2021 (26) içerik yüklenmiştir.