İranKuzey Amerika

Erakçi: İranlılar bir gün bile yaptırıma maruz kalmamalı

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı, mevcut ABD yönetiminin insanlığa karşı işlenen suçların suç ortağı olduğunu belirterek, “İranlılar bir gün bile olsa yaptırıma maruz kalmamalı” dedi.

Viyana görüşmelerine katılan İran heyetinin başkanı Seyyid Abbas Erakçi, dün gece attığı Twitter’da şunları yazdı: “Son üç yılda ABD, dünyanın her yerindeki her İranlıya acımasız ve yasa dışı yaptırımlar uyguladı.”

“144 gündür iktidarda olan mevcut ABD yönetimi, bu insanlık aleyhinde suç ortağıdır” diyen Erakçi, ”İranlılar bir gün bile yaptırıma maruz kalmamalı” dedi.

Nükleer Anlaşma’nın yeniden canlandırılması ve ABD yaptırımlarının kaldırılması ve Washington’un anlaşmaya olası dönüşü konulu Viyana müzakerelerinin altıncı turu Cumartesi günü Avusturya’nın başkenti Viyana’da yeniden başladı.

Görüşmeler hakkında konuşan Dışişleri Bakan Yardımcısı Seyyid Abbas Erakçi, ”Çalışmaların hızlandırılması ve devam eden anlaşmazlıkların çeşitli uzman ve siyasi toplantılarda ve görüşmeler için gerekli çözümlerin tartışılması kararlaştırıldı.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.