İran

Erakçi: Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu toplantısı bir gün ertelendi

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Seyyid Abbas Erakçi, dün akşam yaptığı açıklamada, Nükleer Anlaşma Yönetim Kurulu Ortak Komisyonu’nun Viyana’daki toplantısının bir gün ertelendiğini duyurdu.

Fars Haber Ajansı’na göre, İran ile 4+1 grubu arasında toplantının Çarşamba günü Viyana’da yapılması planlanan bir önceki programına atıfta bulunan Erakçi, üyelerden birinin korona virüs enfeksiyon kapması nedeniyle toplantının Perşembe’ye ertelendiğini söyledi.

Rusya’nın Viyana merkezli uluslararası örgütlerin daimi temsilcisi Mihail Ulyanov, Ortak Komisyon toplantısının bir gün ertelendiğini ve 15 Nisan’da yapılacağını bildirdi.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Seyyid Abbas Erakçi başkanlığındaki İran müzakere heyeti, İran’ın Ortak Komisyonu’nun görüşmelerine devam etmek için dün Viyana’ya gitti.

İran heyetinin Viyana’daki ikili ve çok taraflı görüşmelerinin ve istişarelerinin ardından, Çin heyeti başkanı Wang Gon, Seyyid Abbas Erakçi’nin ikametgahında bir araya geldi ve nükleer konulardaki görüşmelerin ve istişarelerin son durumu hakkında görüş alış verişinde bulundular.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ağustos 2021 (26) içerik yüklenmiştir.