Haberler

Erşadi: İran karşıtı kararı benimseyenler ırkçılık ve işgalin başlıca destekçileridir

Cuma günü İran karşıtı insan hakları kararının BM Genel Kurulu’nda kabul edilmesine tepki gösteren İran İslam Cumhuriyeti’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilci Yardımcısı, bu önyargılı ve yapıcı olmayan kararı benimseyenlerin ırkçılık ve işgalin ana destekçileri olduğunu söyledi.

Muhabirimizin verdiği habere göre, Zehra Erşadi, 100 ülkenin kararı desteklemediğini belirterek, bu 100 ülkenin temsilcilerinin etki, aldatma ve yanlış bilgi verme yoluyla kendilerini sözde insan hakları kahramanları gördüğünü ama bunların artık bağımsız protesto özgürlüklerinin olduğunu ilan etme zamanının geldiğini söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti’nin Birleşmiş Milletler’e bağlı Dışişleri Bakan Yardımcısı, ”Kararın Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, çocuk katili İsrail ve bazı Batılı ülkeler gibi önde gelen destekçilerinin listesi incelendiğinde, ırkçılığın, işgalin ve yerli halkı ayrım gözetmeden öldürenlerin başlıca destekçilerinin olduğu gerçeği ortaya çıkıyor.” dedi.

Erşadi, “Batı, Kanada’nın korkunç cinayetleri karşısında sessiz kalabilir, ancak tarih, binlerce yerli çocuğun cinsel istismara uğradığını, öldürüldüğünü ve cesetlerinin sözde özgürlerin topraklarında bulunduğunu asla unutmayacak.” dedi.

İranlı yetkili, ayrıca şöyle dedi: “Bu kararın destekçileri, ayrıcalık kazanmak ve insan haklarını bir araç olarak kullanmakla daha fazla ilgileniyor ve zaten bu tür kararlar aynı zamanda bir tavsiye niteliğindedir.”

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.