İşgalci İsrail RejimiFilistin

Esir Hişam Ebu Hevvaş’ın sağlığı iyice kötüleşmiş durumda

34 günden beri açlık grevini sürdüren Hişam Ebu Hevvaş’ın sağlık durumunun iyice kötüleşmesine rağmen İsrail işgal yönetimi onun üzerindeki idari tutukluluk uygulamasını tamamen kaldırmamakta ısrar ediyor.

Ağabeyi Imad Ebu Hevvaş, kardeşinin geçtiğimiz perşembe günü tamamen bilinç kaybı yaşadığını ve kalbinin durduğunu ve bilinç kaybının geçtiğimiz pazar günü saat 16.00’ya kadar sürdüğünü belirtti.

Ebu Hevvaş’ın sağlık durumunun çok kötüleşmesi sebebiyle geçtiğimiz cumartesi günü akşam saatlerinde, Assaf Harofeh Hastanesi’ne nakledildiği bildirilmişti. İşgal mahkemesi de o gün verdiği bir kararla Ebu Hevvaş’ın idari tutukluluğunun dondurulduğunu açıklamış ancak kaldırılması yönünde bir karar vermekten çekinmişti. Bu yüzden Ebu Hevvaş açlık grevini sürdürüyor.

El-Halil’in güneybatısındaki Dura kasabasının ahalisinden olan esir Ebu Hevvaş’ın avukatı Cevad Buls, kendisini son ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada Ebu Hevvaş’ın gücünü tamamen kaybettiğini ve konuşmakta bile çok zorlandığını dile getirmişti.

Filistin Esir Kulübü tarafından yapılan açıklamada esir Ebu Hevvaş’ın sağlık durumunun çok kötü olması sebebiyle işgal rejiminin, onun hastanede tutulmasına karar verdiği ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.