İranSuriye

Fatımi Emin: Suriye ile ilişkileri geliştirecek çok kapasiteler var

Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı Seyyid Rıza Fatımi Emin Suriye ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, iki ülke arasında iktisadi ilişkileri geliştirmek üzere büyük kapasiteler bulunduğunu belirtti.

Bakan Fatımi Emin, Suriye ziyaretinde iki ülkenin şartları ve kapasitelerine göre güzel önerilerde bulunacağını, bu öneriler ikili ilişkilerde önemli bir dönüm noktası olacağını belirtti.

Bakan Fatımi Emin’i karşılayan Suriye Ekonomi ve Dış Ticaret Bakanı Muhammed Samer Halil de yaptığı açıklamada, İranlı heyetin Suriye ziyareti iki taraf arasında iktisadi ilişkileri ve dayanışmayı güçlendirmek üzere gerçekleştiğini, bu ziyaret sırasında ticari, sanayi ve yatırım alanları üzerinde odaklanmak istediklerini vurguladı.

Bakan Halil, İran heyetinin ziyareti sırasında önemli görüşmeler gerçekleştirileceğini, ayrıca İran’ın Şam’da ikinci sanayi fuarı 164 İranlı firmanın katılımı ile açılacağını, fuarda Suriye’nin ihtiyaç duyduğu ürünler sergileneceğini kaydetti.

Bakan Halil, görüşmelerde yatırım kanunu ve Suriye’de yatırım fırsatları da masaya yatırılacağını sözlerine ekledi.

Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı Seyyid Rıza Fatımi Emin Pazar günü üst düzey iktisadi bir heyet başkanlığında Suriye’ye gitti ve Suriyeli mevkidaşı tarafından karşılandı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.