Haberler

Feda eylemlerinden öfkelenen Siyonist rejim, göçmenler kampına saldırıyor

Siyonist rejim askerleri, Filistinliler’in gerçekleştirdiği fede eylemlerine tepki olarak, Batı Şeria’daki göçmenler kampına saldırı düzenledi.

Son günlerde Filistinliler tarafından işgal askerleri ve Siyonist yerleşimcilere yönelik 3 feda eylemi gerçekleştirilmiştir. İlk operasyon Ber Saba, ikinci operasyonda el Hadira ve üçüncü operasyon da Tel-Aviv yakınlarında yer alan Beni Berak bölgesinde düzenlendi. Bu operasyonlar sonucu 11 Siyonist ölürken, 15 kişi de yaralandı. Böylece 2020 ve 2021 yılındaki kayıplarından fazla bu kez Siyonist rejim kayıp verdi.

Feda eylemleri, Filistinliler’in işgal rejimi ile mücadelede dönüm noktası sayılıyor.Bir yandan, bu operasyonlar işgal topraklarında gerçekleşiyor, diğer yandan da, operasyonda çoğunlukla asker ve polis öldürülüyor. Diğer bir konu da, bu operasyonların Arap ülkeleri ile Siyonist rejim arasında uzlaşama ve normalleşme süreci devam ettiği bir sırada gerçekleşmiş olmasıdır. Bilindiği üzere son günlerde ilk kez bazı Arap ülkeleriyle ile Siyonist rejim arasında işgal topraklarında ortak toplantı düzenlendi. Siyonist rejim yetkilileri bu diplomatik görüşmelerden sarhoş olurken, Filistinliler 3 feda eylemi gerçekleştirerek, işgal rejimini öfkelendirmiş oldular.

Arap dünyasının ünlü uzmanlarından Abdulbari Atvan, şöyle yazıyor: Siyonist yetkililer ve yerleşimciler, yanlış yere, Filistin halkının teslim olup, diz çöktüğünü ve Arap milletlerinin aynı şekilde uzlaşmacı rejimleri gibi hareket edeceğini zannediyordu, ancak Filistiniler’in feda eylemlerini, İsrailliler için deprem etkisi yaparak, tehlike zillerini çaldı ve Siyonistler’e artık uzlaşmacı rejimlerle balayının sona erdiği şeklinde uyarıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.