AmerikaAsyaAvrupaBilimselDünyaİranOrtadoğu

Fetih ve Khorramshahr-4 füzeleri, İslam Devrim Muhafızları Birliği ve Savunma Bakanlığı’nın ortak yeteneklerini temsil ediyor..

İslam Devrim Muhafızları Kolordusunun Fettah füzesinin açılışı vesilesiyle Tuğgeneral Reza Talaa Nik , İran İslam Cumhuriyeti’ndeki silahlı kuvvetler ve bilim adamları arasındaki kurumsal işbirliğinin, hedefe ulaşmada sürekli ilerlemeyi sürdürmek için bir destek olduğunu değerlendirdi.

Tuğgeneral Reza Talaei Nik, Savunma bakanlığının silah, teçhizat ve savunma sistemlerinin üretimi ve teknolojinin iyileştirilmesine dayalı stratejik planlar doğrultusunda silahlı kuvvetleri desteklemeye ve ülkenin sanayi kapasitesine yardımcı olmaya değişen tehditlerin değerlendirilmesine ve caydırıcılık gücünün seviyesinin korunması doğrultusunda her zaman hazır olduğunu açıkladı..

Savunma Bakanlığı’nın da Silahlı Kuvvetler Başkomutanı’nın tavsiyelerinin uygulanmasında mevcut hükümet ve cesur İran halkının desteğinden yararlanarak interaktif ve etkili bir yaklaşım benimseyerek gerekli önlemleri aldığını hatırlattı..

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2024 (21) içerik yüklenmiştir.