Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Filistin direnişi Gazze Şeridi’nde yeni bir füze denemesi yaptı

Askeri gücünü her geçen gün geliştiren Filistin direnişinin Gazze Şeridi’nde denize doğru yeni bir füze denemesi yaptığı ifade edildi.

Filistin Safa Haber Ajansı, görü tanıklarına dayandırdığı haberinde, Filistin direnişinin bu sabah savaşa hazırlık ve tatbikat kapsamında denize doğru iki füze atarak füze denemesi yaptığını bildirdi.

Filistin direnişi İsrail ile olası bir savaşa hazırlık için belirli aralıklarla füze denemeleri yapıyor. Söz konusu denemeler ayrıca işgalcilere yönelik bir tür mesaj da içeriyor.

Filistin direnişinin denemesini yaptığı füzelerin menzilinin ve yıkım gücünün farklı olduğu ve bunun füzelerin fırlatılması sırasında çıkan sesten anlaşıldığı belirtildi.

İşgal ordusu, Filistin direnişinin geçen yıl deneme amaçlı 160 füze attığını, aynı şekilde 2018 ve 2019 yıllarında da 360 füze atıldığını açıklamıştı.

Filistin direnişi Kudüs’ün Kılıcı Savaşı sırasında da işgal hedeflerine çok sayıda füze attı. Füzelerin bir kısmı işgal ordusunun sahip olduğu Demir Kubbe hava savunma sistemi tarafından imha edilirken birçoğu da savunma sistemini aşarak hedefine ulaştı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.