Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Filistin direnişinden İsrail’e karşı boykot silahının etkinleştirilmesi çağrısı

Filistin’deki muhtelif direniş grupları dün (29 Kasım Pazar) Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü münasebetiyle yaptıkları açıklamada dünyanın özgür insanlarından İsrail işgal rejimine karşı boykot silahının daha da etkinleştirilmesi çağrısında bulundular.

Yapılan açıklamada Filistinli mülteciler meselesinin, yurtlarından çıkarılmış olan Filistinliler yeniden yurtlarına dönmeden çözüme kavuşturulmuş olamayacağına dikkat çekildi.

Açıklamada, Filistin halkının bütün haklarını geri alıncaya kadar işgal rejimine karşı mücadelesini sürdürme hakkının olduğu dile getirildi.

Filistinli direniş gruplarının Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada işgal rejimiyle ilişkilerin normalleştirilmesi konusuna da temas edilerek bu yöndeki çabaların başarısızlıkla sonuçlanacağına dikkat çekildi.

Açıklamada Filistin Yönetimi’nin işgal rejimiyle güvenlik koordinasyonunu yeniden başlatılması da kınandı.

Açıklamayı yapanlar İran’ın nükleer fizik uzmanı Muhsin Fahrizade’nin öldürülmesini de kınadı ve bütün bulguların bu cinayetin arkasında İsrail işgal rejiminin olduğunu belgelediğine, bunun da siyonist işgal rejiminin planlı bir politikası olduğuna dikkat çektiler.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2021 (37) içerik yüklenmiştir.