İşgalci İsrail RejimiFilistin

Filistin dışişleri bakanlığı: Siyonist Siteler’in inşası, bir cinayettir

Filistin Özerk Yönetimi Dışişleri Bakanlığı, işgal edilen topraklardaki ‘siyonist yahudi siteleri’ni Filistin halkına karşı bir cinayet olarak nitelendirdi.

Filistin Yönetimi Dışişleri Bakanlığı, uluslararası toplumun, Siyonist rejim tarafından Filistinlilerin evlerinin yakın zamanda yıkılmasının tırmanan dalgasından, sürekli ilgisizliği ve duyarsızlığı nedeniyle sorumlu olduğunu söyledi.

Filistin Yönetimi Dışişleri Bakanlığı, işgal altındaki topraklarda Siyonist yerleşimlerin devam ettiğini duyuran bir bildiri yayınlayarak, Siyonistlerin tüm uluslararası kararları ihlal ettiğini vurguladı.

Bakanlık yaptığı açıklamada, Filistinlilerin evlerini yıkmanın asıl amacının daha fazla Filistinliyi yerinden etmek ve ırkçı İsrail’in sömürge yerleşim projesini hızlandırmak olduğunu belirtti.

Filistin Dışişleri Bakanlığı işgalci rejim yetkililerinin son iki hafta içinde Batı Şeria’da 26 binayı yıktığını veya işgal ettiğini, 15’i çocuk 34 kişiyi yerinden ettiğini ve 40’ına da zarar verdiğini bildirdi. İşgalci rejim, şu anda Beytüllahim’in Batısında devam eden benzer kolonyal yerleşim projelerini sürdürüyor ve Filistinlileri tahliye etmek ve Siyonist yerleşimcileri yerlerine yeniden yerleştirmek için bölgedeki Filistin evlerini ve tesislerini yıkmaya devam ediyor.

Dışişleri Bakanlığı, Uluslararası toplumun sadece Siyonistlerin bu günlük suçlarının istatistiklerini ve raporlarını belirtmekle yetinmemesi aksine, bu konudaki hukuki ve ahlaki sorumluluğunu yerine getirmesi faillerini ve destekçilerini sorumlu tutarak cezalandırılması gerektiğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ağustos 2021 (22) içerik yüklenmiştir.