Filistinİran

Filistin halkının İslami direnişini destekleme komitesi başkanı Ayetullah Muhammed Hasan Ehteri, ”İngiltere’nin uluslararası örgütlerdeki Filistin karşıtı eylemiyle mücadele etmek gerekiyor.” dedi

İSNA ajansına göre, Ayetullah Muhammed Hasan Ehteri, şunları söyledi: “Birleşmiş Milletler ve İnsan Hakları İzleme Örgütü gibi uluslararası kuruluşlar kanalıyla, İngiltere’nin, canını, malını, evini savunan bir Filistin grubunu terörist olarak adlandırması utanç vericidir ve buna karşı uluslararası kuruluşlarda mücadele vermek gerekiyor” dedi.

Ehteri, Filistin’in kurtuluşunun halihazırda gerçekleşme sürecinde olduğunu belirterek, ”Müslümanların bu toprakları ve kıblesi Müslümanlarındır ve en yakında tekrar bu topraklarına sahip olacaktır” dedi.

Ayetullah Ehteri, ırkçı İsrail’in yıkımının her geçen gün daha da bir görüldüğünü belirterek, ”Bu gerçekleşmeye çok yakın ve bu bizi sahada daha umutlu ve aktif kılıyor.” dedi.

Ehteri ayrıca şöyle dedi: ”Eski ABD Başkanı Donald Trump döneminden bu yana Filistin’e karşı başlayan ve bugün İngiltere’nin peşinden koştuğu ve El Suud, Nahyan ve El Halife rejimleri tarafından yürütülen çabalar, Siyonistleri kurtarmaya yöneliktir. Ama bu durum siyonist rejimin çöküşünü engelleyemeyecektir.”

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (13) içerik yüklenmiştir.