İşgalci İsrail RejimiFilistin

Filistin milleti İsrail’in gerçek yüzünü ortaya çıkardı

İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu İnsan Hakları Komitesi Başkanı Zöhre İlahian, Filistin direnişi liderleri ile görüşmede, Filistin milletinin zaferi, siyonist rejim İsrail’in gerçek yüzünü ortaya çıkardığını vurguladı.

Tahran’da Hamas temsilcisi Halid Kuddumi ve İslami Cihat temsilcisi Nasır Ebu Şerif’le görüşen İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu İnsan Hakları Komitesi Başkanı Zöhre İlahian, Filistin milletinin haklarının takipçisi olabilmek için parlamenter diplomasini aktif hale getirmek gerektiğini belirtti.

Filistin milletinin korsan İsrail’e karşı kazandığı zaferi kutlayan İlahian, bu zafer dünya milletlerini sevindirdiğini ve cani rejim İsrail’in çirkin yüzünü gösterdiğini vurguladı.

İlahian, İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei Filistin sorununun çözümü için referanduma ve milletlerin kendi kaderlerini belirleme hakkına vurgu yaptığını ifade etti.

Görüşmede İslami Cihat temsilcisi Ebu Şerif, İran İslam Cumhuriyeti, her daim mazlum Filistin milletinin hamisi olan tek ülke olduğunu, birçok ülke görecede Filistin milletine destek verdiğini, fakat pratikte İsrail ile milyarlık anlaşmalar imzaladıklarını ve ilişkilerini normalleştirdiğini belirtti.

Hamas temsilcisi Halid Kuddumi de görüşmede BM bildirgesi saldırgan ve işgalci güçlere karşı savunma hakkını tanıdığını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (19) içerik yüklenmiştir.